Sıkça Sorulan Sorular


EMLAK DENİZİ; Emlak ofislerine yönelik hazırlanmış; Altyapısı, bir emlak ofisinin mesleki olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bilgi ve tecrübeyle tasarlanmış, Türkiye’ nin en özgün, en kapsamlı ve en çağdaş EMLAK İŞLETİM SİSTEMİ’ dir.

Hedefimiz; sadece gayrimenkul ilanlarının yayınlandığı bir portal olmaktan öte; Ofislerimizin sistemsel alt yapısını kuvvetlendirmek, Üye firmalarımızla birlikte profesyonel bir güç yaratmak, gerek tekelleşmiş reklam piyasasıyla, gerek piyasayla rekabet edebilecek Ülke çapında profesyonel bir sistem oluşturmaktır.
Elde ettiğimiz verilere göre Ülkemiz de 30 bini aşkın vergi mükellefi emlakçı bulunmaktadır. Ve bunların % 65 - % 70 i üç büyük şehirde yer almaktadır. Kayıt dışı olanları da eklediğimizde bu sayı anormal rakamlara ulaşmaktadır. Rakamın bu kadar çok olması meslek kalitesini etkilemekte ve halk nezdinde mesleki itibarın düşmesine neden olmaktadır.

Yabancı marka firmaların piyasadaki tartışmasız üstünlüğü, internet üzerinden reklam alan firmaların astronomik fiyat uygulamaları, kontrolsüz çoğalma, işletme maliyetleri ve ofislerimizin % 95 i nin işletme sistemlerinin olmaması zaten zor durumda olan mesleğimizi daha da zor bir yola doğru sürüklemektedir.

Bu nedenle;

EMLAK DENİZİ; Mesleğe yeni bir nefes kazandırmak amacıyla kurulmuş, emlak firmalarımızın ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış, Türkiye’ nin en kapsamlı ve en ekonomik Emlak İşletim Sistemi’ dir.
EMLAK DENİZİ; “Birlikten Kuvvet Doğar” felsefesini ilke edinmiş, Türkiye’ nin ilk ve tek Emlak Projesi’ dir.
EMLAK DENİZİ; Emlak ofislerimizin daha fazla kazanmasını sağlayacak ve maliyetlerini ciddi anlam da düşürecek tek alternatiftir.
EMLAK DENİZİ’nin amacı; Ulusal çapta rekabet gücü çok yüksek, tamamen yerli bir Emlak Sistemi oluşturmaktır.

Hedefimiz; Emlak ofislerinin birbirlerini rakip olarak görmelerinden öte; işbirliği yaparak daha fazla kazanacakları kurumsal bir yapıda buluşturmaktır.
 • Sistemimize vergi mükellefi olmayan firmalar üye olamaz.
 • Sistemimize girmek isteyen firmalarımız ilgili Emlak Odalarına kayıtlı olmak zorundadır. İlgili odaların olmadığı illerde emlakçı olarak vergi mükellefi olmak yeterlidir.
 • Sistemimize giren firmamız aynı ofis içerisinde emlakçılık haricinde başka bir işle meşgul olmamalıdır. ( Oto alım-satım, Rent A Car v.s. )
 • Üyelik süresi 1 yıldır. Buna rağmen Üye istediği zaman üyeliğini sonlandırabilir.
 • Sistemimiz de önceden bir pazarlık olmadığı sürece emlak ofisleri arasındaki komisyon paylaşım oranı %50-%50’ dir.
Hayır. Sistemimizde tabela değişikliği, ofis standardı, franchising ücreti, kardan pay gibi firmalara yük getiren zorunluluklar bulunmamaktadır.

Ofislerimiz de EMLAK DENİZİ’ ne ait kırlangıç, üye cam etiketi, masa bayrağı, Emlak Denizi Gazetesi ve üyelerin yer aldığı kataloglarımız bulunacaktır. Bunların da büyük bir çoğunluğu firmamız tarafından ücretsiz verilmektedir.
EMLAK DENİZİ, özgürlükçü bir sistemdir. İstediğiniz firmayla çalışabilir, çalışmak istemediğiniz firmayı engelleyebilirsiniz. Hatta kendinize özel bir çalışma grubu dahi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz portföyünüzü paylaşıma açabilir, istemediğinizi paylaşıma açmayabilirsiniz.
Paylaşım kurallarına uymayan Üye sistemden çıkarılır, tüm firmalara sebebiyle birlikte bildirilir ve meslek hayatı boyunca bir daha sisteme alınmaz.
Hayır. Sistemimiz de istediğiniz kadar portföyünüzü, portföy yayınlama kurallarına uymak kaydıyla ücretsiz olarak sınırsız şekilde yayınlayabilirsiniz.
 • Emlak Denizi Programıyla; Portföylerinizi ve müşterilerinizi internet olan her yerden, tüm cihaz ve işletim sistemlerinden takip ve kontrol edebileceksiniz.
 • Emlak Denizi; sizi klasik emlakçı kimliğinizin dışına çıkararak, müşterilerinizin karşısına daha güçlü ve daha kurumsal bir hizmet anlayışıyla çıkmanızı sağlayacaktır.
 • Yetki belgesi, büyük projelerin pazarlanması gibi hayati konularda bir adım önde olacaksınız.
 • Ofisinizdeki portföy, müşteri ve personel kontrolünüzü en üst seviyeye çıkaracaksınız.
 • Dilediğiniz her bölgeden portföy sağlayabileceksiniz.
 • İlgilenemediğiniz bölgelerdeki müşteri ve portföylerinizi diğer ofislerimize paslayabileceksiniz.
 • Diğer firmaların da Size müşteri ve portföy paslama olanağına kavuşacaksınız.
 • Periyodik zamanlarda düzenlediğimiz gece, eğitim ve bölgesel iş toplantılarımız vasıtasıyla, yeni firmalarla tanışacak ve mesleki çevrenizi genişletme olanağına kavuşacaksınız.
Beygir Hesaplama 1 kw kaç beygir doğum günüme kaç gün kaldı? Birim Dönüştürücü